Otteluohjelma 2023

Janakkalan Janan otteluohjelma kesälle 2023

LOHKO PÄIVÄ KELLO KOTIJOUKKUE VIERASJOUKKUE KENTTÄ
Etelälohko ke 10.5.2023 18:00 Janakkalan Jana Pesä Ysit Kansanpuisto
Lohkojen väliset ristikkäisottelut la 13.5.2023 16:00 Janakkalan Jana Puijon Pess Kansanpuisto
Lohkojen väliset ristikkäisottelut su 14.5.2023 13:00 Janakkalan Jana Kajaanin Pallokerho Kansanpuisto
Lohkojen väliset ristikkäisottelut pe 19.5.2023 18:00 Seinäjoen Maila-Jussit Janakkalan Jana Vendo Areena
Lohkojen väliset ristikkäisottelut la 20.5.2023 17:00 Lappajärven Veikot Janakkalan Jana Veikkolan pesäpallostadion
Etelälohko ti 23.5.2023 18:00 Jalasjärven Jalas Janakkalan Jana Pukkioniemen pesäpallokenttä
Etelälohko la 27.5.2023 17:00 Janakkalan Jana Pöytyän Urheilijat Kansanpuisto
Etelälohko ti 6.6.2023 18:00 Janakkalan Jana Jyväskylän Kirittäret Kansanpuisto
Lohkojen väliset ristikkäisottelut pe 9.6.2023 18:00 Oulun Lippo Janakkalan Jana Oulun DataCenter Stadion
Lohkojen väliset ristikkäisottelut la 10.6.2023 14:00 Tyrnävän Tempaus Janakkalan Jana Oulunsalon pesäpallostadion
Etelälohko ke 14.6.2023 18:00 Mailajuniorit, Kankaanpää Janakkalan Jana Kankaanpää Areena
Etelälohko la 17.6.2023 15:00 Pesäkarhut Akatemia, Pori Janakkalan Jana Erku-Areena
Etelälohko ti 20.6.2023 18:00 Janakkalan Jana Pesäkarhut Akatemia, Pori Kansanpuisto
Lohkojen väliset ristikkäisottelut la 1.7.2023 16:00 Janakkalan Jana Ylivieskan Kuula Kansanpuisto
Etelälohko ti 11.7.2023 18:00 Pöytyän Urheilijat Janakkalan Jana Kymppi-Katto Areena
Etelälohko to 13.7.2023 18:00 Janakkalan Jana Jalasjärven Jalas Kansanpuisto
Etelälohko ke 19.7.2023 18:00 Laitilan Jyske Janakkalan Jana Laitilan keskuskenttä
Etelälohko la 22.7.2023 16:00 Janakkalan Jana Laitilan Jyske Kansanpuisto
Etelälohko ke 26.7.2023 18:00 Jyväskylän Kirittäret Janakkalan Jana Hippoksen pesäpallostadion
Lohkojen väliset ristikkäisottelut su 30.7.2023 13:00 Janakkalan Jana Pattijoen Urheilijat, Raahe Kansanpuisto
Etelälohko ke 2.8.2023 18:00 Janakkalan Jana Mailajuniorit, Kankaanpää Kansanpuisto
Etelälohko ke 9.8.2023 18:00 Pesä Ysit, Lappeenranta Janakkalan Jana Vanha kenttä

Ykköspesiksen otteluohjelmat löytyvät tulospalvelusta.

 

Joukkueet 2023

Kaudella 2023 Naisten Ykköspesistä pelataan 16 joukkueen sarjana kahdessa lohkossa.

Etelälohko

Jalasjärven Jalas

Janakkalan Jana

Jyväskylän Kirittäret

Laitilan Jyske

Mailajuniorit, Kankaanpää

Pesäkarhut, Pori

Pesä Ysit, Lappeenranta

Pöytyän Urheilijat

Pohjoislohko

Kajaanin Pallokerho

Lappajärven Veikot

Pattijoen Urheilijat, Raahe

Puijon Pesis, Kuopio

Raksilan Likat, Oulu (Oulun Lippo)

Seinäjoen Maila-Jussit

Tyrnävän Tempaus

Ylivieskan Kuula

 

Sarjajärjestelmä

Naisten Ykköspesiksen sarjajärjestelmään voit tutustua täällä.

 

Takaisin